Zákaznická linka 556 706 203 (Po - Pá: 8 - 16.30 hod.)

Webinář NIS2 z pohledu administrátora

Webinář NIS2 z pohledu administrátora [Kód kurzu: AM964]  Více informací...
*
1 990 Kč bez DPH

Návrh nového zákona o kybernetické bezpečnosti zahrnující NIS2 se pomalu blíží do finální podoby. O NIS2 tematice už proběhla celá řada webinářů, ale většinou byly tematicky zaměřené na legislativní nebo procesní pohled. Proto jsem připravil webinář pro administrátory, kde společně projdeme aktuální podobu zákona a zaměříme se pouze na položky týkající se technického směru. Tedy požadavky primárně dopadající na Vás jako administrátory a IT manažery.

Co ve webináři nebude:
Obecná fakta o NIS2 a procesní požadavky

Co na webináři bude:
Konkrétní technické požadavky pro administrátory, jejich rozbor a kroky k řešení.

[Kód kurzu: AM964]

Webinář | 13:00 - 15:30 hod

O SMĚRNICI
Nová směrnice EU o kybernetické bezpečnosti „NIS2“ přináší významné změny v zajištění kyberbezpečnosti a nově dopadne i na firmy, které zatím žádné povinnosti plnit nemusely. Týkají se plánované změny i Vás? A můžete tím získat něco navíc?

Návrh nového znění zákona o kybernetické bezpečnosti (181/2014 Sb), který přejímá regulace NIS2, připravuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). V platnost by měla vstoupit v tomto roce a kromě požadavků na procesní a personální zajištění, fyzickou bezpečnost a opatření pro zajištění bezpečnosti síťového provozu je nedílnou součástí i bezpečnost identit.

Tu definují především tyto části navrhované vyhlášky:

  1. Řízení přístupu
  2. Správa a ověřování identit
  3. Řízení přístupových oprávnění

Ty jsou závazné pro všechny regulované subjekty, viz: návrh vyhlášky o bezpečnostních opatřeních poskytovatele regulované služby v režimu vyšších povinností (§ 14, § 20 a § 21) a návrh vyhlášky o bezpečnostních opatřeních poskytovatele regulované služby v režimu nižších povinností (§ 12, § 17 a § 18).

Kurz bude otevřen po naplnění minimálního počtu 7 účastníků!

Možnosti ubytování a parkování

Dosažená ocenění

Microsoft AEP jsme ESET Partner Centrum Microsoft Partner Microsoft SBS Citrix Adobe Partner