Zákaznická linka 556 706 203 (Po - Pá: 8 - 17.00 hod.)

Školení Zabbix - Dohledový systém I.

Monitoring dostupnosti vzdálených serverů a zařízení; služeb na vzdálených strojích; hardwarových prostředků; aktivních síťových prvků. [Kód kurzu: AM210]  Více informací...
*
4 990 Kč bez DPH

Naučíte se nejen monitorovat problémy, ale detekovat problémy jestě dříve než vznikne. školení je určeno pro všechny, kteří chtějí mít přehled o své síti a serverech.

Zabbix slouží k monitorování aktivních síťových prvků (PC, servery, tiskárny, modemy, switche, UPS, ...), které jsou připojeny do počítačové sítě. Je tedy možné říci, že můžeme sledovat stav a sbírat různé informace o všem, co má IP adresu.

Open source software.

Školíme na nové verzi 4.4

https://www.zabbix.com/whats_new_4_4

[Kód kurzu: AM210]

1-denní kurz |  9:00 - 17:00 | s obědem

Osnova:

  1. Historie a budoucnost Zabbix-u
  2. Architektura
  3. Instalace na OS Linux Debian
  4. Prohlídka web rozhraní
  5. Úvodní konfigurace serveru a agenta
  6. Monitorování operačních systémů
  7. SNMP, ICMP, IPMI monitorování
  8. Command Line Utilities

Metody pro sledování a zjišťování informací jsou různé. Počínaje jednoduchým ICMP echo request (ping) přes použití složitějších metod SNMP (Simple Network Management Protocol), IPMI (Intelligent Platform Management Interface), JMX (Java Management Extensions). Je možné použít také k monitoringu SSH/Telnet a nebo použití agenta, který je dostupný pro většinu dnes používaných operačních systémů. Při použití agenta je možné monitorovat informace o stavu hardware (operační paměť, procesor, úložné zařízení,...), ale také systémové informace a stav běžících služeb. V neposlední řadě je možné integrovat do prostředí vlastní externí skripty a nebo využít API a vytvořit si tak vlastní testy. Pomocí API lze také komunikovat s jinými nástroji. Co se týká počtu dohlížených zařízení, dle tvůrců, je možné monitorovat přes 100 000 hostů a provádět tak 1 000 000 vyhodnocení za minutu, což je pochopitelně závislé na systémových zdrojích serveru, na kterém je dohledový systém provozovaný. Zabbix může pracovat distribuovaně, což znamená, že v různých vzdálených lokalitách běží Zabbix v režimu proxy a data se následně přenáší na centrální server. To je vhodné pro velmi robustní a rozsáhlé sítě s velkým počtem zařízení. Dohledový systém je přístupný z webového rozhraní, které slouží zároveň i jako administrační prostředí pro správu a vyhodnocení dat.

Lektor:
Správce datového centra zajišťující vysokou dostupnost, webhosting, serverhousing, správu serverů a sítí.
Lektor je certifikovaný specialista v těchto oblastech:
Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching
Cisco Certified Design Associate (CCDA)
Cisco certified network professional (CCNP) Routing and Switching
Cisco Certified Design Professional (CCDP)
MikroTik Certified Traffic Control Engineer (MCTCE)

Upozornění: v našem zájmu je, aby jste si ze školení odnesli to, co potřebujete. Sepište si prosím před kurzem co chcete, aby na školení zaznělo. Rádi bychom si tímto garantovali vaši maximální spokojenost.

Kurz je určen jako pro začátečníky tak i pro pokročilejší, kteří mají se Zabbixem nějaké zkušenosti.

Kurz bude otevřen po naplnění minimálního počtu 5 účastníků!

 

Možnosti ubytování a parkování

Dosažená ocenění

Microsoft AEP jsme ESET Partner Centrum Microsoft Partner Microsoft SBS Citrix Adobe Partner