Zákaznická linka 556 706 203 (Po - Pá: 8 - 17.00 hod.)

Školení na správu a evidenci licencí společnosti Microsoft

Jednodenní kurz, ve kterém se seznámíte s problematikou správy životního cyklu software a evidence licencí v souvislosti s licenčními podmínkami společnosti Microsoft. Součástí školení je i orientace v licenčních dokumentech a smlouvách, dozvíte se kde tyto dokumenty hledat, jak se v nich orientovat a jak si je správně vykládat. Součástí školení je fiktivní softwarového audit. Naučíte se, jak na základě jeho požadavků správně evidovat softwarové licence a jaké k tomu používat nástroje, včetně přehledu nástrojů, které poskytuje společnost Microsoft, aby pro vás absolvování skutečného auditu bylo snadnější. [Kód kurzu: AM922]  Více informací...
6 000 Kč bez DPH

Jednodenní kurz, ve kterém se seznámíte s problematikou správy životního cyklu software a evidence licencí v souvislosti s licenčními podmínkami společnosti Microsoft.  Součástí školení je i orientace v licenčních dokumentech a smlouvách, dozvíte se kde tyto dokumenty hledat, jak se v nich orientovat a jak si je správně vykládat. Součástí školení je fiktivní softwarového audit. Naučíte se, jak na základě jeho požadavků správně evidovat softwarové licence a jaké k tomu používat nástroje, včetně přehledu nástrojů, které poskytuje společnost Microsoft, aby pro vás absolvování skutečného auditu bylo snadnější.


Určeno pro:
Kurz je zaměřený na koncové zákazníky, správce sítí, vedoucí pracovníky, zaměstnance zodpovědné za životní cyklus softwarových licencí ve společnostech, ale také pro IT konzultanty a odborníky, softwarové architekty a prodejce software, kteří se chtějí orientovat v licenční politice společnosti Microsoft.

Vstupní předpoklady:
Znalost prodejních kanálů pro software společnosti Microsoft, obecná znalost produktového portfolia společnosti Microsoft.

Cíle:
Detailní seznámení s problematikou správy životního cyklu softwarových licencí, seznámení se s tím, jak to chodí u případného softwarového auditu a s tím, jak se na takový audit nejlépe připravit. Poskytnutí základního přehledu o dostupných nástrojích a technikách pro evidenci softwarových licencí.

[Kód kurzu: AM922]

1-denní kurz | 9:00 - 16:00 | s obědem

Osnova školení:

 1. Základní přehled a orientace v licenčních smlouvách a dokumentech.
 2. Základy problematiky životního cyklu licencí a jejich evidence.
 3. Co, jak a proč evidovat u softwarových licencí.
 4. Jak to chodí u případného auditu a jak se na něj připravit.
 5. Jaké nástroje pro evidenci licencí nabízí společnost Microsoft.
 6. Jaké další nástroje mohou být nápomocny pro správu životního cyklu software.
 7. Ukončení podpory Windows 7 jaké jsou možnosti pořízení Windows 10 pro stávající PC.
 8. Licencování Windows Server.
 9. Licencování SQL Server.


Lektor:

Product Manager Microsoft, Licenční specialista

Licence a certifikace

 • 70-672 Designing and Providing Microsoft Volume Licensing Solutions to Large Organizations
 • 70-671 Designing and Providing Microsoft Volume Licensing Solutions to Small and Medium Organizations

Kurz bude otevřen po naplnění minimálního počtu 4 účastníků!

Možnosti ubytování a parkování

Dosažená ocenění

Microsoft AEP jsme ESET Partner Centrum Microsoft Partner Microsoft SBS Citrix Adobe Partner