Zákaznická linka 556 706 203 (Po - Pá: 8 - 17.00 hod.)

Automatizace správy s pomocí Windows PowerShell

Třídenní kurz poskytuje studentům základní znalosti a dovednosti pro použití Windows PowerShellu pro správu a automatizaci správy serverů s operačním systémem Windows. [Kód kurzu: AM319]  Více informací...
Výrobce: Microsoft
*
17 990 Kč bez DPH

Třídenní kurz poskytuje studentům základní znalosti a dovednosti pro použití Windows PowerShellu 5.1 pro správu a automatizaci správy serverů s operačním systémem Windows. Zaměřuje se na základní funkce a techniky příkazového řádku Windows PowerShellu a poskytuje základní dovednosti pro podporu mnoha různých produktů společnosti Microsoft, mezi něž patří Windows Server, Windows Client, Exchange Server, SharePoint Server, SQL Server, System Center a další. V souladu s tímto cílem se tento kurz nezaměřuje na žádný z těchto produktů, i když Windows Server (který je společná platforma pro všechny z nich) slouží jako vzor pro postupy, které jsou vyučovány. V tomto kurzu se naučíte spouštět a monitorovat skripty efektivněji přes robustnější připojení, možnosti workflow, lepší plánování úloh a Windows PowerShell Web Access. Naučíte Windows PowerShell snadněji prostřednictvím vylepšeného vyhledání příkazů a zjednodušené a konzistentní syntaxe všech příkazů. Naučíte se psát skripty Windows PowerShellu rychleji a intuitivněji pomocí nového Integrated Scripting Environment (ISE), který umožňuje sdílení skriptů, které spojuje IT profesionály do větší komunity uživatelů Windows PowerShell. Kurz je postaven na systémech Windows Server 2016 a Windows 10, a i když je zaměřen na prostředí Windows PowerShell 5.0, je rovněž relevantní pro Windows PowerShell starších verzí resp. starší verze operačního systému

[Kód kurzu: AM319]

3denní kurz | 9:00 - 16:00 | s obědem

Obsah školení:

 1. Začátky s Windows PowerShellem (Přehled a základy. Hledání a učení se příkazů. Spouštění příkazů.).
 2. Práce s rourou (Porozumění rouře. Výběr, řazení a měření objektů. Převod, export a import objektů. Filtrování objektů z roury. Vyčítání objektů v rouře.).
 3. Porozumění fungování roury (Předávání dat do roury hodnotou. Předávání dat do roury názvem vlastnosti.).
 4. Použití objektů PSProvider a PSDrive.
 5. Formátování výstupu (Použití základního formátování. Použití pokročilého formátování. Přesměrování formátovaného výstupu.).
 6. Dotazy na informace pro správu pomocí WMI a CIM (Porozumění WMI a CIM.
 7. Dotazování dat pomocí WMI a CIM. Provádění změn pomocí WMI a CIM.).
 8. Příprava pro skriptování (Použití proměnných. Zabezpečení skriptů.).
 9. Přechod z příkazu ke skriptu a k modulu (Přesun od příkazu ke skriptu. Přechod od skriptu k funkci a k modulu. Implementace základní obsluhy chyb. Použití základních konstrukcí ve skriptu. Zkoumání dalších skriptovacích funkcí.).
 10. Správa vzdálených počítačů (Použití vzdálené konzoly. Použití pokročilých technik vzdálené komunikace. Použití vzdálených relací.).
 11. Spojení všeho (Příprava nové instance systému v režimu Server Core.).
 12. Použití úloh na pozadí a naplánované úlohy.
 13. Použití profilů a pokročilých technik PowerShellu (Použití pokročilých technik PowerShellu. Vytvoření profilových skriptů. Práce s alternativními pověřeními.).

Kurz bude otevřen po naplnění minimálního počtu 3 účastníků!

Možnosti ubytování a parkování

Dosažená ocenění

Microsoft AEP jsme ESET Partner Centrum Microsoft Partner Microsoft SBS Citrix Adobe Partner