Zákaznická linka 556 706 203 (Po - Pá: 8 - 17.00 hod.)

Konference HYPERCON 2.0

Konference HYPERCON 2.0 - Jediná Hyper-V konference v ČR. [Kód kurzu: AM608]
Výrobce: Microsoft
*
2 990 Kč bez DPH

Konference HYPERCON 2.0

Konference

Hlavní myšlenkou bylo přinést konferenci zaměřenou čistě na jednu z nejklíčovějších částí IT infrastruktury - virtualizaci. Společnost Microsoft nabízí v této oblasti technologii Microsoft Hyper-V a právě o té bude celý HYPERCON! Na této konferenci se zaměříme na novinky, které nám přinesl v září Windows Server 2016. Připravili jsme pro vás 12 přednášek, kterými vás provedou 4 přednášející, specialisté v oboru a držitelé prestižního ocenění Microsoft Most Valuable Professional (MVP). Během celé konference jsou vám přednášející k dispozici a rádi vám zodpoví otázky, které vyvstaly během jednotlivých přednášek. Těšíme se na setkání s vámi!

[Kód kurzu: AM608]

Co je cílem?

Přinést ucelenou dvoudenní konferenci, která Vám kromě cenných informací přinese také skvělý zážitek...

  • Best practices pro nejnovější Hyper-V 2016
  • Novinky, které přinesla verze 2016
  • Vše vysvětleno a předvedeno na praktických ukázkách
  • Prostor pro Vaše otázky a jednoznačné odpovědi

Termín: 6.12. - 7.12.2016, Nový Jičín | 9:00 - 17:30


Cena:

Standartní cena: 2.990 Kč bez DPH


Od rána pro Vás bude připraveno občerstvení.


Harmonogram konference:

Změny v programu vyhrazeny.

Program Nový Jičín

 
Úterý 6.12.2016, Nový Jičín
 
ČasKódPřednáškaLevelPřednášející
08:00 - 08:45   Registrace    
08:45 - 09:00   Úvodní slovo konference   Jan Marek
09:00 - 10:15 HYP2OVER Microsoft Hyper-V 2016 Features Overview 300 Jan Marek
10:30 - 11:45 HYP2CONT Hyper-V Containers 400 Marek Chmel
11:45 - 13:15   Obědová přestávka    
13:15 - 14:15 HYP2NANO Nano Server Deployment & Management 400 Jan Marek
14:30 - 15:30 HYP2NET Networking in Hyper-V 2016 300 Marek Chmel
15:45 - 16:45 HYP2STOR Storage in Hyper-V 2016 300 Jan Marek
17:00 - 18:00 HYP2EMS Enterprise Mobility Suite - Jak spravovat a zabezpečit moderní prostředí 200 Ondřej Výšek
 
Středa 7.12.2016, Nový Jičín
 
ČasKódPřednáškaLevelPřednášející
08:45 - 09:00   Zahájení druhého dne konference   Jan Marek
09:00 - 10:15 HYP2MOMS Monitoring Windows Server 2016 (Hyper-V) s Operation Management Suite 300 Daniel Hejda
10:30 - 11:45 HYP2HINT Hyper-V Internals 400 Jan Marek
11:45 - 13:15   Obědová přestávka    
13:15 - 14:15 HYP2CLUS Hyper-V 2016 Cluster & Rolling Cluster Upgrade 300 Daniel Hejda
14:30 - 15:30 HYP2SHVM Shielded Virtual Machines Live 400 Jan Marek
15:45 - 16:45 HYPD2S5 Microsoft Azure Stack vs. OpenStack 300 Daniel Hejda
17:00 - 18:00 HYPD2S6 Hyper-V Performance Tuning 400 Jan Marek

 


Obsah přednášek:

HYP2OVER | Microsoft Hyper-V 2016 Features Overview | Jan Marek
Windows Server 2016 přinesl obrovské množství novinek v oblasti virtualizace na platformě Hyper-V. Na této přednášce si prakticky ukážeme velké množství z nich na praktických příkladech.

HYP2CONT | Hyper-V Containers | Marek Chmel
V rámci přednášky si ukážeme, jak pracovat s novou možností Windows Server 2016 a to kontejnery. Vysvětlíme si rozdíly mezi Hyper-V kontejnery a Windows kontejnery a ukážeme si příklady použití a správy.

HYP2NANO | Nano Server Management & Deployment | Jan Marek
V minulých verzích se mnoho zákazníků "bálo" nasadit OS v core edici. Pokud vás Nano Server vyděsil ještě více, tak je to zbytečné. Během této přednášky se přesvědčíte, že není až tak obtížné ho nainstalovat a následně spravovat.

HYP2STOR & HYP2NET | Storage & Networking in Hyper-V 2016 | Jan Marek & Marek Chmel
Na těchto přednáškách se prakticky podíváme na nové funkcionality v oblasti úložiště a sítě ve Windows Server 2016 a na několika scénářích si ukážeme, jak nám pomohou při provozu virtualizovaných systémů.

HYP2EMS | Enterprise Mobility Suite - Jak spravovat a zabezpečit moderní prostředí | Ondřej Výšek
V současné době je k dispozici celá řada nástrojů pro správu IT prostředí. Jak se mění požadavky kladené na provoz, zabezpečení a komfort uživatelů, mění se i způsob správy IT prostředí, počítačem počínaje, mobilním telefonem konče. Společnost Microsoft nabízí hned několik různých nástrojů pro správu moderního IT. Nejkompletnějším „balíkem“ řešení je bezesporu Enterprise Mobility Suite, nicméně netýká se pouze mobilních telefonů, ale i zabezpečení Active Directory, uživatelských účtů, správy identit a konfigurace klasických počítačů. Dalšími nástroji, které souvisí se správou je pak téměř notorický známý System Center Configuration Manager, ale také Windows Store for Business. Přijměte pozvání na prezentaci, která představí možnosti správy IT prostředí roku 2016 – od Windows desktopu až po iOS zařízení.

HYP2MOMS | Monitoring Windows Server 2016 (Hyper-V) s Operation Management Suite | Daniel Hejda
Monitorujete a sbíráte informace, které vás informují o změně stavu jednotlivých komponent, platíte za nástroje nebo používáte oddělené nástroje pro sledování Linux a Windows prostředí, ale neřešíte sledování trendů, plánování kapacit nebo integraci těchto dvou a více monitorovacích systémů? Váháte zda propojit svou infrastrukturu jako hybridní, jelikož ztrácíte přehled nad Online světem nebo by jste rádi z jednoho nástroje sledovali Linux i Windows? Operation Management Suite vám s tím pomůže. Postavte logiku nad systémy pracujte s log managementem, kapacitním plánováním, kontrolou Active Directory replikací a vyhodnocujte data efektivně, snadno a rychle. Data, která nemáte ihned nebo je neumíte vyhodnotit, jako by nebyly. Přijďte se podívat na tuto přednášku a odkrýt produkt Operation Management Suite, jeho možnosti na využití v rámci samostatného produktu, případně i ZDARMA, nebo jako rozšíření pro System Center Operation Manager.

HYP2CLUS | Hyper-V 2016 Cluster & Rolling Cluster Upgrade | Daniel Hejda
V rámci této přednášky se podíváme, co nového nám nabízí "Hyper-V Cluster" a na nové možnosti updatování Failover Clusteru bez nutnosti odstavení služeb Hyper-V nebo snížení workloadu v rámci Scale-Out File Serveru. Díky využívání této služby můžeme garantovat daleko vyšší SLA nad poskytovanými službami.

HYP2SHVM | Shielded Virtual Machines Live | Jan Marek
Nejsilnější osobou ve vašem IT už není Domain Admin, ale Hyper-V administrátor. Proč? Nejen to ale i jak toto riziko řeší nová funkce Hyper-V 2016 se dozvíte na této přednášce.

HYP2HINT | Hyper-V Internals | Jan Marek
Vnitřní pochody v Hyper-V je velmi důležité znát pro případné řešení problémů a ladění výkonu. Na této přednášce se ponoříme velmi hluboko do některých komponent Hyper-V a ukážeme si, jak sofistikovaně dělají svou práci.

HYP2MAS1 | Microsoft Azure Stack vs. OpenStack | Daniel Hejda
Proč bychom měli zvažovat placené řešení společnosti Microsoft a co nám přinese oproti Azure Packu se dozvíte na této přednášce. Podíváme se na možnosti integrace a nastíníme možný scénář napojení na vaší stávající infrastrukturu. Dále zjistíme, jak se o naši infrastrukturu je schopen starat Open Stack, jaké komponenty nabízí a jaký je rozdíl oproti řešení na platformě Microsoft.

HYP2PERF | Hyper-V Performance Tuning | Jan Marek
Během této přednášky si ukážeme různé metody a nástroje, které bystě měli i neměli používat při řešení výkonových potíží. Zaměříme se na základní aspekty provozu VM a na to jak sledovat využití jednotlivých prostředků.


Program Praha

30.-31.1.2017

Bližší info zde: www.hypercon.cz


Přednášející:

Jan Marek
KPCS CZ
Head of SC Department
MVP | MCSE | MCSA | MCT
Jan Marek působí ve společnosti redtoo na pozici Principal Architect & CDP Team Lead a má tak na starosti kompletní portfolio infrastrukturních a management služeb Microsoft. V roli konzultanta a architekta řešení byl zapojen do mnoha implementačních projektů. Jeho hlavní technické oblasti znalostí jsou serverová a aplikační virtualizace (Hyper-V, VMware, Windows Azure IaaS a App-V), nástroje správy (System Center, Veeam) a infrastrukturní služby (Windows Server). Je držitelem prestižního ocenění Microsoft MVP za oblast Hyper-V, známou tváří na mnoha školeních, která proběhla pod jeho záštitou, a pravidelným vystupujícím na prestižních konferencích.

Ing. Marek Chmel, MSc
AT&T
Sr. Technical Team Lead
MVP | MCSE | MCSA | CEH
Marek pracuje ve společnosti at&t na pozici SQL Server Technical Specialist a je součástí mezinárodního teamu pro správu několika tisíc databázových serverů. Jako konzultant a lektor má rozsáhlé zkušenosti nejen v oblasti SQL Serveru, ale i s dalšími produkty od firmy Microsoft jako je SharePoint Server, Exchange a Lync Servery a Business Intelligence řešení. Od roku 2013 je držitelem prestižního ocenění Microsoft MVP v kategorii SQL Server. Ve volných chvílích se věnuje problematice bezpečnosti, přednášení a psaní článků a v neposlední řadě je velmi aktivní na diskuzních fórech. Za tuto činnost získal v roce 2012 dvakrát ocenění Microsoft Community Contributor.

DANIEL HEJDA
KPCS CZ
Senior IT Consultant
MCSE | MCSA | MCSD | MCITP
Daniel Hejda působí jako konzultant a architekt Microsoft systémů od roku 2007. Jeho primárním zaměřením jsou kolaborační nástroje a online služby společnosti Microsoft (Exchange, Lync, S4B, Sharepoint). V posledních letech se pohybuje okolo bezpečnosti produktů společnosti Microsoft, auditování, penetračnímu testování infrastruktur a webových aplikací (Active Directory, DNS, HyperV, atd..).

Ondřej Výšek
KPCS CZ
Chief Sales Officer
MVP | MCSE | MCSA
Ondřej působí v IT více jak 20 let, z toho několik posledních roků se věnuje jako architekt návrhům správy rozsáhlých IT prostředí a migracím na poslední verze operačních systémů. Pod jeho taktovkou vznikla řešení pro migraci více jak 500.000 koncových počítačů po celém světě. Zkušenosti sbírá nejenom v České republice, ale také v celé řadě zahraničních projektů. Je také držitelem prestižního ocenění Microsoft MVP pro oblast Setup and Deployment / Server Cloud platform. V několika posledních letech se intenzivně věnuje „překladu“ řeči mezi IT a „business požadavky“ a je odpovědný za obchodní oddělení ve společnosti KPCS CZ.


Místo konání:

EDUCA - Střední odborná škola, s.r.o., B. Martinů 1994/4, Nový Jičín 

Konferenční sál


11:45 - 13:15 Polední přestávka

Oběd není zahrnut v ceně vstupného na konferenci. Doporučujeme využít služeb několika restaurací v blízkém okolí.

Doporučujeme tato nejbližší místa k obědu:

Wellness Hotel ABÁCIE NJ, s.r.o.
Nový Jičín › Bohuslava Martinů 1884/1
http://www.wellnesshotelabacie.cz/index.php/cs/poledni-menu
Menu: 90 - 110 Kč

Hospoda Na Zimáku  
Nový Jičín › U Stadionu 2180/1, Nový Jičín, Nový Jičín
Restaurace › Česká
https://www.zomato.com/cs/novy-jicin/na-zimáku-nový-jičín
Menu: 70 - 75 Kč

Hotel Graphic  
Nový Jičín › Vrchlického 2, Nový Jičín
Typy kuchyně: Italská
https://www.zomato.com/cs/novy-jicin/graphic-nový-jičín
Menu: 89 - 105 Kč

Pizza Oskar Restaurant
Nový Jičín › Loučka 156, 741 01 Nový Jičín
Typy kuchyně: Italská, Pizza, Gril
http://www.pizzanovyjicin.cz/kontakt
http://www.pizzanovyjicin.cz/rozvoz-pizzy

Hotel Na Skalkách  
Nový Jičín › Skalky 932/50, Nový Jičín, Nový Jičín
Restaurace › Česká
https://www.zomato.com/cs/novy-jicin/hotel-na-skalkách-nový-jičín
Menu: 75 Kč

Restaurace Gábi  
Nový Jičín › Janáčkovy sady 4, Nový Jičín
Typy kuchyně: Česká
https://www.zomato.com/cs/novy-jicin/gábi-nový-jičín
Menu: 72 - 75 Kč

Zdravá výživa Daniela  
Nový Jičín › Havlíčkova 11, Nový Jičín
Jídelna › Vegetariánská, Zdravé jídlo
https://www.zomato.com/cs/novy-jicin/zdravá-výživa-daniela-nový-jičín
Menu: 75 Kč


 Fotografie s ročníku 2016:

Konference  HyperCon 2016

 

Dosažená ocenění

Microsoft AEP jsme ESET Partner Centrum Microsoft Partner Microsoft SBS Citrix Adobe Partner